Kutlamalar 28 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasına müteakiben, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşlarının manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 
29 Ekim Pazartesi günü Bayram kutlamalarıİlçemiz Kaymakamı Necmettin YALINALP'ın Kaymakamlık Makamında Tebrikleri kabulünün ardından, Kapalı pazar yerinde Kaymakam Necmettin YALINALP ve  Belediye Başkanı Hüseyin YARALI'nın  vatandaşlar ve öğrencilerin bayramlarını kutlamaları ile başladı.
 
Kapalı pazar yerindeki törene Kaymakam Necmettin YALINALP, Belediye Başkanı  Hüseyin YARALI,  Cumhuriyet Savcısı Yavuz ENGİN, Daire Amirleri, Siyasi Parti Başkanları ve temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
İstiklal Marşımızın okunmasına müteakiben, Kaymakam YALINALP'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği tören, şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından geçit töreni ile sona erdi.